labrador

29. dubna 2009 v 13:58 | natka |  rasy psů
Tak, labrador je podobný retrívrovi.

Původ

Plemeno nevzniklo na Labradoru, ale na pobřeží Newfoundlandu, kde byli tito psi cvičení k přinášení rybářských sítí z ledové vody. V 19. století přijížděli newfoundlandští rybáři do západní Anglie obchodovat s rybami a někteří tu prodali i své psy. Náhle se ukázalo, že tito psi úspěšně pracují jako psi lovečtí. Anglický Kennel Club je jako plemeno uznal r. 1903. Jméno labradorský retrívr jim dal poprvé hrabě z Malmesbury roku 1887.


Výchova

S výchovou k poslušnosti a hygieně začněte ihned, jakmile přinesete štěně domů. Odměnou za dobré chování je pochvala, pohlazení čí pamlsek. Zajistětě si hračky, které by udržovaly štěně čilé a zaměstnané a zajistěte také pravidelný styk s jinými psy, aby si osvojilo správné sociální chování. Vaše štěňátko si zpravidla bude chtít ulevit po probuzení, po jídle, pití či cvičení. Může to naznačovat tím, že prostor kolem sebe začne očichávat. Rychle psíka přemístěte do prostoru vystlatého novinovým papírem odměňte ho, pokud se vymočí či vykálí. Nemá smysl kárat štěně pokud někde omylem udělá loužičku. Přistihnete-li jej však při činu, řekněte přísně "Fuj!", abyste ho naučili, že musí používat papír.


Výživa

Jako plemenu se labradorskému retrívru také říká "chodící žaludek". Odmítne-li váš labrador jídlo, je čas zavolat zvěrolékaře. Výživná strava a rozumné stravovací návyky jsou pro zdraví psa významné. Zajistěte proto správnou potravu ve správném množství, které váš pes potřebuje a hojnost čerstvé vody k zamezení dehydratace. Poněvadž většina labradorů miluje jídlo, zabraňte žebrání nebo obezitě častějším krmením.


Foto:

pes
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zebra zebra | Web | 2. května 2009 v 9:54 | Reagovat

ahoj jak se máte lidičky majitelka tohoto blogu má skoro stejné zaměření tak se prosím jukněte a máš to pěkné

2 natka(majitelka blogu) natka(majitelka blogu) | 4. května 2009 v 18:03 | Reagovat

díky máš hezký blog a díky  natka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama