zimování suchozemské želvy

19. června 2009 v 10:23 | natka |  želvy
Se zmenšováním délky dne a úbytkem světla v období kolem října přestává být želva aktivní, snižuje se její chuť k jídlu až přestane přijímat potravu úplně, hledá temnější úkryty a pokouší se zahrabat. Připravuje se k zimnímu spánku, během kterého jsou její životní funkce zpomaleny.
Na zimní spánek musíme želvu předem připravit: 2-3 týdny před zimováním (koncem září, nejpozději začátkem října) želvu přestaneme krmit, snižujeme jí kromě osvětlení také postupně teplotu až pod 18oC, a koupáním želvu vyprázdníme. Jakmile želva sníží aktivitu, připravena k zimování. Želvu zimuje v bedýnce o rozměrech 70x70x80cm, na dno bedýnky dáme písek nebo oblázky, a bedýnku vysypeme rozkouskovaným materiálem (listí, noviny, hadříky). Bedničku zajistíme pletivem proti hlodavcům a uložíme do chladné, ale suché místnosti, ve které udržujeme stálou teplotou mezi 4-7oC. Želvu během spánku kontrolujeme, ale nebudíme. Konec zimního spánku naplánuje na duben. Postupně želvě zvyšujeme teplotu, asi po dobu 2 týdnů. Po probuzení ji opět vykoupeme. Želva se také musí dostatečně napít. Bude trvat asi týden, než želva začne přijímat potravu.
Želvu nezimujeme, pokud není ve výborném zdravotním stavu. Během zimování totiž ztrácí želva 10 - 15% své váhy. Pokud nemáme vhodné podmínky pro zimování želvy, je lepší ji nezimovat, neboť předčasné probuzení by nemusela přežít. Dopřejte jí pouze krátké období klidu, kdy teplotu v teráriu snížíme na týden až měsíc na 15C. Před zimováním je také vhodné navštívit z preventivních důvodů zvěrolékaře, který nám poradí, zda je želva ve stavu, kdy zimování zvládne a může jí píchnout preventivní injekce. Na druhé straně i nezimování želvy připravené na zimování může přinést určité problémy.
Zimování má příznivý vliv na rozmnožování, je nutné pro trvalé udržení plodnosti. Trvalé vynechání zimování je pro želvu zátěží.

Já osobně želvu mášu nezimoju a u Dáši se teprve rozhodnu. Chci je mít i přes zimu ( rozmnožovat je nebudu)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama